Petr Hechtberger
 

V dnešnej dobe je pre väčšinu klientov prakticky nevyhnutné financovať bývanie s využitím hypotéky. Niekto si vybaví hypotéku sám a môže povedať, že na tom nič nie je. Je to pravda, pokiaľ máte dostatok času na obehnutie všetkých bánk aby ste si zistili aktuálne podmienky a rozdiely medzi bankami, potom si dali dokopy všetky potrebné podklady, podali žiadosť o hypotéku, počkali na schválenie, zistili, či viete vyjednať ešte extra zľavu z úrokovej sadzby a iné detaily. Rovnako aj filtre v aute by si človek asi vedel vymeniť sám, ale oveľa rýchlejšie a čistejšie to bude, keď to necháte urobiť automechanika.

 

Trendom dnešnej doby je koncept Inteligentnej hypotéky, ktorý si asi už sami neurobíte, lebo po prvé by Vás to nenapadlo a po druhé by ste pravdepodobne nevedeli ako to technicky urobiť. Koncept inteligentnej hypotéky spočíva v kombinácii dvoch produktov, ktoré sa vhodne doplňujú, ale v konečnom dôsledku na seba nie sú naviazané.

Prvým produktom konceptu je HYPOTÉKA s vhodne nastavenými kľúčovými parametrami a druhým produktom je INVESTIČNÝ ÚČET, ktorý slúži na tvorbu finančnej rezervy, ktorú neskôr plánujeme použiť na predčasné splatenie hypotéky a vďaka tomu môžeme dosiahnuť hneď dve výhody. Prvou výhodou je skrátenie doby splácania hypotéky až o niekoľko rokov a druhou výhodou je výrazná úspora na preplatení hypotéky (suma, ktorú vrátite banke na úrokoch navyše).

 

Ako vybavenie hypotéky prebieha?

Vyplníte kontaktný formulár nižšie v stručne popíšete Vašu požiadavku. Ja Vás následne budem kontaktovať a pošlem Vám na vyplnenie úverový dotazník. Keď od Vás dostanem vyplnený úverový dotazník, tak Vás budem po jeho vyhodnotení kontaktovať a povieme si aké sú možnosti, aké podklady budete k hypotéke potrebovať, či budete chcieť štandardnú, alebo inteligentnú hypotéku a všetky potrebné detaily. Dohodneme si osobné stretnutie, na ktorom si od Vás prevezmem podklady potrebné k podaniu žiadosti o hypotéku. Na vyžiadanie môžeme niektoré veci vyriešiť emailom a telefonicky.

Následne za Vás podám do banky, ktorú spolu vyberieme žiadosť o hypotéku (spolupracujem so všetkými bankami). Po schválení hypotéky budem vyjednávať zľavu z úrokovej sadzby, alebo poplatku za poskytnutie hypotéky v prípade, že tam bude na vyjednávanie ešte priestor.

Následne Vás budem informovať o finálnych podmienkach hypotéky a po Vašom odsúhlasení požiadam banku o vypracovanie úverovej dokumentácie a dohodnem termín stretnutia v banke na podpis úverovej dokumentácie. Potom ostane už len posledný krok a to je podanie Návrhu na vklad do katastra, kde Vám dajú pečiatku s vyznačeným číslom plomby. Tento dokument je potrebné zaniesť späť do banky.

Nehnuteľnosť, ktorú budete kupovať bude treba poistiť a poistku vinkulovať v prospech banky. Návrh poistenia, uzavretie  zmluvy, vybavenie vinkulácie v poisťovni a doručenie vinkulácie do banky zabezpečím ja.

V prípade, že si zvolíte ako väčšina klientov Inteligentnú hypotéku, tak Vám pripravím návrh konceptu prispôsobený na Vaše podmienky a možnosti, predstavím Vám ho a po odsúhlasení pripravím všetku potrebnú dokumentáciu k podpisu.

 

Koľko zaplatíte za vybavenie HYPOTÉKY ?

V prípade, že hypotéku zrealizujeme, nechám si vyplatiť províziu od banky v ktorej hypotéku zrealizujeme. Vy nebudete platiť nič navyše.

Pokiaľ hypotéku nezrealizujeme (stalo sa mi to za celú kariéru iba raz a to len preto, že klient mal záznamy v úverovom registri, ktoré mi zamlčal), odmenu nedostanem a Vy stratíte iba čas, ktorý ste vynaložili na komunikáciu a stretnutia so mnou. V praxi je však tento scenár takmer nemožný, lebo nadštandardným individuálnym prístupom a detailnou prípravou hypotéky zabezpečím úspešné schválenie.

Kontaktujte ma

 

Neváhajte ma kontaktovať.
Rád Vám odpoviem alebo sa s Vami stretnem osobne.

Kontaktné informácie

Email:   petr@hechtberger.com
Mobil:   +421 903 231 659
Adresa: M. R. Štefánika 820/7,
             010 01 Žilina, Slovakia